Kratom se v posledních letech těší stále větší oblibě, dostupné informace o něm, však často neodpovídají skutečnosti. V tomto článku se proto chceme zaměřit na nejčastější otázky pro ty, kteří o kratomu přemýšlí a rádi by se dozvěděli více o tom, jaké jsou druhy kratomu, jak se liší jeho jednotlivé barvy, má-li kratom nějaké účinky, jak je na tom kratom a legislativa ve světě a zda je kratom legální v ČR. Stejně tak se pokusíme odpovědět na to, jaký je nejsilnější kratom, nebo na co si dát pozor, pokud chcete vybrat kratom, který vám bude vyhovovat a je pro Vás vhodný. Velice důležité je také vědět, jak poznat kvalitní kratom kde ho lze koupit.

„Kratom“ - co to je?

Kratom je najemno drcený prášek, který se vyrábí z listů stromu s latinským názvem Mitragyna speciosa. Tento mohutný strom dorůstá do výšky až třiceti metrů a vyskytuje se velice hojně v nížinných oblastech Jihovýchodní Asie. Jeho výskyt je nejčastěji spojován s oblastmi Vietnamu, Papuy Nové Guiney, Indonésie a Thajska. Je však důležité zmínit, že v mnoha státech včetně některých jeho domovin, byl kratom během určitých období zakázán. Většina kratomu na světovém trhu tak dnes prakticky pochází pouze z indonéského ostrova Borneo, kde se jeho pěstováním zabývá velká spousta farmářských rodin. Kromě Mitragyna speciosa existují také jeho blízcí příbuzní Mitragyna Hirsuta a Mitragyna Javanica, o kterých si něco povíme v dalším článku. Proč je ale kratom v posledních letech tak skloňován, je díky látkám, které obsahuje. V listech tohoto stromu je totiž přítomna přibližně čtyřicet poměrně málo známých alkaloidů, z nichž největší podíl má Mytraginin a 7-hydromitragyinin. Právě tato skupina alkaloidů dává kratomu jeho jedinečné vlastnosti.

Kratom legislativa

Důležitou otázkou pro každého, kdo si chce kratom pořídit je, jak je to s kratomem a legislativou. Zkrátka je kratom vůbec legální? Dobrá otázka, pojďme se na tuto problematiku podívat trochu blíže. Jak jsme již zmínili v předchozích odstavcích, s kratomem to není úplně jednoduché a postoje vlád v různých částech světa se velice různí. Existuje mnoho zemí, kde je kratom zcela legální. Mezi tyto země se řadí většina Spojených států, kromě Alabamy a Arkansasu, Indiany, Wisconsinu, Vermontu a Rhode Islandu. Kratom je také legální v některých zemích Evropské unie. V České republice je kratom v současné době legální, avšak není schválen jako potravina, a proto nesmí být prodáván za účelem konzumace. V některých zemích Evropské unie jako například v Polsku je však kratom postaven mimo zákon, stejně jako v některých asijských zemích nebo Austrálii.

Kratom prodej

V současné době lze kratom v České republice koupit v desítkách internetových obchodů, a přestože nabídka je poměrně velká, prodej kratomu má svá specifika, a to zejména s ohledem na jeho kvalitu. Vybrat nejlepší kratom, nebo nejsilnější kratom, totiž nemusí být vždy jednoduchou disciplínou. Každý má totiž svá kritéria, podle kterých by měl svůj ideální kratom vybírat a záleží tak především na tom, jaká očekávání od kratomu každý z nás má. Na základě těchto preferencí je totiž teprve možné zjistit jaký druh kratomu a jaká barva je ta pravá. Pokud se chcete o této problematice potřebujete dozvědět více informací, přečtěte si náš článek o tom jaké má kratom druhy a barvy

Kratom - sleva 10%

Pro nové i stávající zákazníky jsme připravili ty nejlepší druhy kratomu se slevou 10% na již nezlevněné zboží. Sleva bude započtena po zadání slevového kódu Greenherbs10 v košíku. Využijte svou slevu naplno a užijte si více kratomu za méně peněz.

Kratom prodej
Nakupovat s kódem Greenherbs10

Dále čtěte: