Díky vzestupu obliby kratomu v posledních letech roste nejen zájem lidí o tento přírodní produkt, ale především potřeby získat o kratomu potřebné informace. V tomto článku se proto chceme zaměřit na nejčastější otázky pro ty, kteří o kratomu přemýšlí a rádi by se dozvěděli více o tom, jaké jsou druhy kratomu, jak se liší jeho jednotlivé barvy, má-li kratom nějaké účinky, jak je to s legislativou ve světě a zda je kratom legální v ČR. Stejně tak se pokusíme odpovědět na to, jaký je nejsilnější kratom, nebo na co si dát pozor, pokud chcete vybrat kratom, který vám bude vyhovovat a je pro Vás vhodný. Velice důležité je také vědět, jak poznat kvalitní kratom kde ho lze koupit.

„Kratom“ - co to je?

Kratom je najemno drcený prášek, který se vyrábí z listů stromu s latinským názvem Mitragyna speciosa. Tento mohutný strom dorůstá do výšky až třiceti metrů a vyskytuje se velice hojně v nížinných oblastech Jihovýchodní Asie. Jeho výskyt je nejčastěji spojován s oblastmi Vietnamu, Papuy Nové Guiney, Indonésie a Thajska. Je však důležité zmínit, že v mnoha státech včetně některých jeho domovin, byl kratom během určitých období zakázán. Většina kratomu na světovém trhu tak dnes prakticky pochází pouze z indonéského ostrova Borneo, kde se jeho pěstováním zabývá velká spousta farmářských rodin. Kromě Mitragyna speciosa existují také jeho blízcí příbuzní Mitragyna Hirsuta a Mitragyna Javanica, o kterých si něco povíme v dalším článku. Proč je ale kratom v posledních letech tak skloňován je díky látkám, které obsahuje. V listech tohoto stromu je totiž přítomna celá řada alkaloidů z nichž největší podíl ma Mytraginin. Tyto alkaloidy působí na lidský organismus jako velice silný přírodní stimulant, a právě pro tyto účinky byl kratom od nepaměti využíván například zemědělci, jež pracovali v drsných a fyzicky náročných podmínkách.

Kratom prodej

Důležitou otázkou pro každého kdo si chce kratom pořídit je, jak je to s kratomem a legislativou. Zkrátka je kratom vůbec legální? Dobrá otázka, pojďme se na tuto problematiku podívat trochu blíže. Jak jsme již zmínili v předchozích odstavcích, s kratomem to není úplně jednoduché a postoje vlád v různých částech světa se velice různí. Existuje mnoho zemí kde je kratom zcela legální. Mezi tyto země se řadí většina Spojených států, kromě Alabamy a Arkansasu, Indiany, Wisconsinu, Vermontu a Rhode Islandu. Kratom je také legální ve většině Evropské unie. V České Republice je kratom v současné době legální, avšak není schválen jako potravina a proto nesmí být prodáván za účelem konzumace. V některých zemích Evropské unie jako například v Polsku je však kratom postaven mimo zákon, stejně jako v některých asijských zemích nebo Austrálii.

V současné době lze kratom v České republice koupit v desítkách internetových obchodů, a přestože nabídka je poměrně velká, prodej kratomu má svá specifikace zejména s ohledem na jeho kvalitu. Vybrat kvalitní kratom, nejsilnější kratom, nebo nejlepší kratom, totiž nemusí být vždy jednoduchou disciplínou. Každý má totiž svá kritéria, podle kterých by měl svůj ideální kratom vybírat a záleží tak především na tom, jaká očekávání od kratomu každý z nás má. Na základě těchto preferencí je totiž teprve možné zjistit jaký druh kratomu a jaká barva je ta pravá.

Dále čtěte: