Zelený kratom je jendoznačně nejoblíbenějším druhem kratomu napříč kontinenty a není to jen tak pro nic za nic. Kombinuje v sobě totiž vlastnosti všech ostatních barev kratomu a představuje tak univerzální kratom, který je vhodný pro širokou škálu aktivit a využití. Svými účinky osloví téměř každého, a právě proto je oblíben nejen mezi studenty a sportovci, ale také lidmi, kteří trpí úzkostmi , bolestmi, nebo chronickou únavou.

Jak již bylo zmíněno v samotném úvodu tohoto článku, zelený kratom je považován za vůbec nejoblíbenější druh kratomu. Za jeho velkou popularitou stojí hned několik věcí. V první řadě to, jaké má zelený kratom účinky. Tato barva kratomu v sobě totiž vyváženým způsobem kombinuje až 40 alkaloidů, které převládají v ostatních barvách kratomu.

Druhým faktorem, který dělá ze zeleného kratomu jednoznačný bestseller je jeho čerstvost. Ze všech barev je totiž nejvíce přírodní a jeho svěží zelená barva je výsledkem nejvíce přírodního procesu jeho zpracování. Výroba zeleného kratomu totiž nezahrnuje dlouhý proces sušení ani fermentaci, takže listy jsou přesně v takové podobě, v jaké byly sklizeny.

Zpracování zeleného kratomu probíhá tak, že se po sklizni listy důkladně omyjí, nechají oschnout a poté se suší jeden až dva dny v dobře odvětrané místnosti. Po takto krátkém procesu vnitřního sušení se listy přesouvají na přímé slunce, kde je základní materiál pro výrobu prášku dokončen.

Díky tomuto velice krátkému procesu sušení si usušené listy zachovávají svou přírodní svěží zelenou barvu. Výslednou barvu může ještě ovlivnit počasí v Indonésii, odkud kratom pochází. Pokud svítí slunce sušení je velice rychlé a kratom sytě zelený. V případě že je zde zrovna vyšší oblačnost, může být kratom světlejší, jeliiož sušení probíhá déle a listy spotřebují více chlorofylu.

Zelený kratom, který je nejsilnější?

Na trhu se můžete setkat s mnoha „druhy“ kratomu s názvy jako například Maeng Da, Bali, nebo Malay. Pravdou však je, že se nejedná o druhy, nýbrž o mixovaný kratom, který je vyráběn smícháním s jinými barvami v určitém poměru. Takový mixovaný kratom pak přináší rozdílné vlastnosti než čistý zelený kratom.

V naší nabídce se setkáte s dvěma prémiovými druhy kratomu. Nejedná se o mixy ani druhy jako takové. Jedná se o naše obchodní označení kratomů, z nichž každý pochází z rozdílných podmínek a obsahuje jiné množství alkaloidů.

Super Green A+

Jedná se o nejkvalitnější zelený kratom, který je získáván z divoce rostoucích, velmi starých stromů v Indonéské džungli. Tyto stromy mohou mít stáří až okolo 100 let a obsah mitragyninu spolu s dalšími alkaloidy je v jejich listech velmi vysoký. Obecně totiž platí, že čím starší a větší je strom, tím vyšší je podíl aktivních látek obsažených v jeho listech. Jedná se o nejsilnější čistý zelený kratom, který lze na trhu dostat. Kratom Super Green lze označit jako nejoblíbenější kratom na trhu.

Borneo Green Premium

Tento kratom je získáván z vrchních částí mladších plantážových stromků, jejichž stáří nepřesahuje 10 let. Díky tomu, že jsou mladé, neobsahují tak vysoké množství kratomu, jako je tomu v případě výše zmíněného kratomu. Nutno však říci, že tento kratom je výběrový, tedy je vyráběn z pečlivě sbíraných listů z vrchní části stromku, které obsahují nejvíce alkaloidů. V obou případech se jedná o vysoce poptentní kratom. Borneo Green Premium má však méně alkaloidů, naproti tomu je ale levnější jeho výroba, což se pozitivně promítá i do ceny pro koncového spotřebitele. V obou případech se však jedná o čistý nemixovaný kratom premiové kvality.

Účinky zeleného kratomu

Zelený kratom je užíván především pro své povzbudivé a euforické účinky. Jedná se o kratom s velice vyváženým podílem alkaloidů vhodný pro mnoho různých aktivit. Dokáže zlepšit kognitivní funkce, zlepšit náladu, navodit pocit dobré nálady, ale také podpořit soustředění a bdělost. Kratom je oblíben zejména u sportovců, lidí vykonávající náročnou práci všeho druhu, nebo jedinci s chronickými bolestmi.

Vedlejší účinky a rizika zeleného kratomu

Jako každý kratom i zelený kratom s sebou přináší celou řadu rizik a to především při dlouhodobém užívání vysokých dávek, ale i těch jednorázových. Mezi převažující vedlejší účinky, které se mohou u některých lidí vyskytnout patří nejčastěji nevolnost a pocit zvracení, časté močení, sucho v ústech, ztráta chuti k jídlu, nespavost a úzkost, srdeční onemocnění a snížená potřeba příjmu tekutin.

Při dlouhodobém užívání kratomu může rovněž vzniknout nejprve zvýšená tolerance a poté až riziko závislosti, které není radno podceňovat. Ideální je proto vyvarovat se pravidelnému užívání a příliš vysokým dávkám kratomu. Jak už to totiž bývá, kratom může být dobrý pomocník, ale zlý pán.

Dávkování zeleného kratomu

Dávkování zeleného kratomu lze rozdělit na tři množstevní skupiny. Jako velmi nízká dávka je považováno množství od 0,5 do 2g. Po takovém množství by ani začínající člověk neměl mít žádnou negativní zkušenost. Za středně silnou dávku je považováno množství od 2g do 5g. Takové množství je vhodné pro osoby, které již mají s kratomem nějakou tu zkušenost. Za vysokou dávku je považováno množství od 5g do 10g, toto množství může vzládnout jen zkušený odběratel s vysokou tolerancí na alkaloidy a lze ji označit jako nebezpečnou.

Zkušenost se zeleným kratomem

Zkušenosti se zeleným kratomem se výrazně liší napříč uživatelským spektrem. Záleží totiž vždy na biologických vlastnostech uživatele a především na dávce a v neposlední řadě kvalitě kratomu. Někteří lidé zmiňují ve spojitosti se zeleným kratomem pohodu a relaxaci, jiní ho zase využívají jako stimulační prostředek pro pracovní nebo sportovní aktivit. Tyto rozdílné pohledy jsou způsobeny jeho univerzálním alkaloidovým profilem.

Dále čtěte: