Kanna s latinským názvem sceletium tortuosum je nenápadná sukulenní rostlina s bílými květy, jež roste pouze v krátkém ročním období na jediném místě v Jižní Africe, poblíž Kapského města. Od nepaměti je součástí tamní tradiční medicíny díky svým výrazným povzbudivým a antidepresivním účinkům. Za účinky této rostliny stojí přítomnost trojice alkaloidů známých jako Mesembrin, Mesembrenon a delta-7-Mesembrenon.

Popularita Kanny v posledních letech strmě stoupá a stala se také předmětem výzkumu farmaceutických společností. S Kannou se lze setkat ve drcené nebo mleté formě, nejoblíbenější je však forma extraktu. Extrakty mají různou sílu v závislosti na tom, z jakého množství rostlinného materiálu byl extrakt vyroben. Například 10:1 znamená, že k výrobě jednoho gramu extraktu, bylo použito 10 gramů rostlinného materiálu.

Kanna - drcená bylina

Co je to kanna, jaké má účinky a jaké jsou zkušenosti

Kanna je drobná sukulentní rostina, jež se hojně vyskytuje na jednom jediném místě na planetě, a to kolem Kapského města v jižní Africe. Není to ale jen tak leda jaká rostlina. Kanna je totiž od nepaměti využívána jak velmi účinné antidepresivum a přírodní prostředek pro zvýšení energie a zlepšení nálady. Její zvláštní účinky dobře znali domorodí obyvatelé z jihu afrického kontinentu již před tisíci lety. Po celá staletí tak kanna byla součástí tamních kultur, které ji využívaly jako prostředek k zahánění hladu a zvýšení energie během rituálních obřadů a také během lovu zvěře.