Kratom: Co je to kratom a kde dobře koupit se slevou?

Kratom: Co je to kratom a kde dobře koupit se slevou?

Kratom se v posledních letech těší stále větší oblibě nejen v České Republice ale v mnoha částech světa. Pojďme se proto na tuto přírodní látku podívat trochu blíže. V tomto článku se dozvíte spoustu praktických informací o kratomu, zejména pak co to vlastně kratom je, odkud pochází a jaké jsou druhy kratomu. Pokusíme se také odpovědět na často kladené otázky, jako například: Je kratom legální v ČR? K čemu slouží a má kratom účinky? Dále se často setkáváme s otázkami ohledně prodeje kratomu. Každý kdo o kratomu přemýšlí se také ptá: „Kde mohu kratom koupit a který je nejlepší kratom? Na všechna tyto témata se pokusíme odpovědět v našem článku o kratomu.


Kratom druhy a barvy - jak si správně vybrat?

Kratom druhy a barvy - jak si správně vybrat?

Kratom se dělí na čtyři základní barvy, a to zelený, červený, žlutý a bílý. Jejich hlavním rozdílem je podíl alkaloidů mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Rozdíly v barvách kratomu jsou dány především jeho zpracováním, fermentací a výsledným podílem obsažených látek. Druhy kratomu se dělí podle místa, ve kterém byly rostliny v Indonésii vypěstovány. Za nejsilnější kratom je obvykle považován druh Borneo, a také druhy Super, záleží však vždy na dalších okolnostech jako je například skladování nebo jeho zpracování. Jedním z klíčových faktorů je pak stáří stromu a dospělost sklízených listů. Obecně totiž platí, že čím dospělejší je strom a jeho list, tím vyšší je podíl alkaloidů, který má vliv na to, jaké má kratom vlastnosti.


Historie a původ kratomu. Věrný pomocník indonéských rolníků

Historie a původ kratomu. Věrný pomocník indonéských rolníků

Kratom je tropický strom s latinským názvem Mitragyna speciosa z čeledi mořenovitých, který se hojně vyskytuje v oblasti jihovýchodní Asie. Od nepaměti byl využíván jako stimulant při namáhavé fyzické práci stejně jako v tradiční medicíně pro své sedativní účinky. Tento zázračný strom, jak se kratomu někdy přezdívá, měl své místo také v náboženských rituálech. Jeho historie tedy sahá tisíce let zpět, ale detailně popsán byl teprve na počátku 19. století.