Kanna - drcená bylina

Co je to kanna, jaké má účinky a jaké jsou zkušenosti

Kanna je drobná sukulentní rostina, jež se hojně vyskytuje na jednom jediném místě na planetě, a to kolem Kapského města v jižní Africe. Není to ale jen tak leda jaká rostlina. Kanna je totiž od nepaměti využívána jak velmi účinné antidepresivum a přírodní prostředek pro zvýšení energie a zlepšení nálady. Její zvláštní účinky dobře znali domorodí obyvatelé z jihu afrického kontinentu již před tisíci lety. Po celá staletí tak kanna byla součástí tamních kultur, které ji využívaly jako prostředek k zahánění hladu a zvýšení energie během rituálních obřadů a také během lovu zvěře.


Zelený kratom. Co je dobré vědět, jaké jsou účinky, rizika a zkušenosti

Zelený kratom. Co je dobré vědět, jaké jsou účinky, rizika a zkušenosti

Zelený kratom vzniká, podobně jako ostatní barvy kratomu z listů tropického stromu Mitragyna speciosa, jež se vyskytuje hojně v Jihovýchodní Asii. S kratomem se můžete setkat ve čtyřech základních barvách z nichž každá nabízí jedinečné účinky. V tomto článku se zaměříme na to, proč je zelený kratom díky svým účinkům číslem jedna mezi jeho uživateli. Podělíme se rovněž o zkušenosti se zeleným kratomem, jaké jsou jeho účinky, rizika, který zelený kratom je nejsilnější, na co si dát pozor a mnoho dalších užitečných informací.


Kratom - základní informace o kratomu

Kratom - základní informace o kratomu

Kratom se v posledních letech těší stále větší oblibě, dostupné informace o něm však často neodpovídají skutečnosti. Co je kratom? V tomto článku se proto chceme zaměřit na nejčastější otázky pro ty, kteří o kratomu přemýšlí a rádi by se dozvěděli více o tom, jaké jsou druhy kratomu, jak se liší jeho jednotlivé barvy, má-li kratom nějaké účinky, jak je na tom kratom a legislativa ve světě a zda je kratom legální v ČR. Stejně tak se pokusíme odpovědět na to, jaký je nejsilnější kratom. Na co si dát pozor, pokud chcete vybrat kratom, který vám bude vyhovovat a je pro Vás vhodný. Velice důležité je také vědět, jak poznat kvalitní kratom a kde ho lze koupit.


Kratom druhy a účinky - jak si správně vybrat?

Kratom druhy a účinky - jak si správně vybrat?

Kratom se dělí na čtyři základní barvy, a to zelený, červený, žlutý a bílý. Jejich hlavním rozdílem je podíl alkaloidů mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Rozdíly v barvách kratomu jsou dány především jeho zpracováním, fermentací a výsledným podílem obsažených látek. Druhy kratomu se dělí podle místa, ve kterém byly rostliny v Indonésii vypěstovány. Za nejsilnější kratom je obvykle považován druh Borneo, a také druhy Super, záleží však vždy na dalších okolnostech jako je například skladování nebo jeho zpracování. Jedním z klíčových faktorů je pak stáří stromu a dospělost sklízených listů. Obecně totiž platí, že čím dospělejší je strom a jeho list, tím vyšší je podíl alkaloidů, který má vliv na to, jaké má kratom účinky.


Kratom  Indonésie

Historie a původ kratomu. Věrný pomocník indonéských rolníků

Kratom je tropický strom s latinským názvem Mitragyna speciosa z čeledi mořenovitých, který se hojně vyskytuje v oblasti jihovýchodní Asie. Od nepaměti byl využíván jako stimulant při namáhavé fyzické práci stejně jako v tradiční medicíně pro své sedativní účinky. Tento zázračný strom, jak se kratomu někdy přezdívá, měl své místo také v náboženských rituálech. Jeho historie tedy sahá tisíce let zpět, ale detailně popsán byl teprve na počátku 19. století.