Kratom: Co je to kratom a proč se o něm tolik mluví

Kratom: Co je to kratom a proč se o něm tolik mluví

Kratom se v posledních letech těší stále větší oblibě nejen v České Republice ale v mnoha částech světa. Pojďme se proto na tuto přírodní sílu podívat trochu blíže. V tomto článku se dozvíte spoustu praktických informací o kratomu, zejména pak co to vlastně kratom je, odkud pochází a jaké jsou druhy kratomu. Pokusíme se také odpovědět na otázky často kladené otázky, které lidé často řeší jako například: Je kratom legální a v jakých částech světa? K čemu slouží a má kratom účinky? Dále se často setkáváme s otázkami ohledně prodeje kratomu. Každý kdo o kratomu přemýšlí se ptá: „Kde mohu kratom koupit a který je nejlepší kratom? Na všechny tyto témata se pokusíme odpovědět v našem článku o kratomu.


Kratom druhy a účinky - jak si správně vybrat?

Kratom druhy a účinky - jak si správně vybrat?

Kratom se dělí na čtyři základní barvy, a to zelený, červený, žlutý a bílý. Jejich hlavním rozdílem je podíl alkaloidů mitragynin a 7-hydroxymitragynin. Rozdíly v barvách kratomu jsou dány především jeho zpracováním, fermentací a výsledným podílem obsažených látek. Druhy kratomu se dělí podle místa, ve kterém byly rostliny v Indonésii vypěstovány. Za nejsilnější kratom je obvykle považován druh Borneo, a také druhy Super, záleží však vždy na dalších faktorech jako například skladování a zpracování. Jedním z klíčových faktorů je pak stáří stromu a dospělost sklízených listů. Obecně totiž platí, že čím dospělejší je strom a jeho list, tím vyšší je podíl alkaloidů, který má vliv na to, jaké má kratom účinky.


Historie kratomu. Účinky kratomu jsou známy tisíce let

Historie kratomu. Účinky kratomu jsou známy tisíce let

Kratom je tropický strom s latinským názvem Mitragyna speciosa z čeledi mořenovitých, který se hojně vyskytuje v oblasti jihovýchodní Asie. Od nepaměti byl využíván jako stimulant při namáhavé fyzické práci stejně jako v tradiční medicíně pro své sedativní účinky. Tento zázračný strom, jak se kratomu někdy přezdívá, měl své místo také v náboženských rituálech. Jeho historie tedy sahá tisíce let zpět, ale detailně popsán byl teprve na počátku 19. století.